Ja jag vet att det är söndag idag men igår var det lördag och en väldigt trevlig sådan! Vi spenderade några timmar på stan, köpte födelsedagspresenter till vår lilla prins, längtar så till hans födelsedag nu
På kvällen var vi bjudna på grillfest och för första gången på över ett halvår så skulle Alex sova borta från oss, hos hans mormor och morfar. Det kändes väldigt konstigt men jag vet ju oxå att han är i trygga händer där och att han tycker det är kul.
Festen var riktigt lyckad, tack våra vänner!
Och när jag och Micke ändå var barnfria så passade vi på att gå ut tillsammans med, händer ju inte ofta och det var med jättekul. Det var skoj när det kom fram flera personer med och berättade att dem läser min blogg och gillar den, hej på er tjejer!

Och idag så är det ju Mors dag. Jag har blivit firad på morgonen av min älskling för han tycker att jag är världens bästa mamma till vår son ju;) Men än så länge har jag ju varit fri från mammasysslorna idag och det ska jag snabbt ändra på för nu saknar jag snuffen så fruktansvärt mycket!!!!!
Och till min mamma: Jag älskar dig, tack för att du är världens bästa mamma till mig men det vet du redan va;)