Redken
Idag har jag äntligen tagit tag i saken att beställa bra hårprodukter! Bestämde mig för Redken Extremes schampo, balsam, värmeskydd med mera. Efter systers rekommendationer beställde jag från Storbritannien - myyycket billigare!
Det här kitet blev det bland annat...

Jag tycker inte jag hittar nåt bra schampo någongång...
Ett tips på superbra hårprodukter är Matrix! Älskar dem! kostar dock lite mer och finns att köpa hos frisör.
Okej, dricker du kaffe med? Blir du kass i magen av järntabletterna? Har hört att många blir det. Jag har inte druckit kaffe sen jag blev gravid, känner liksom inget behov av det trots att jag jobbar nätter. Sen dess har jag blivit mycket piggare och har ett bra järnvärde. Så det är ett tips om du dricker kaffe. Samma sak gäller med svart te. Jo, min mage den växer, men det är knappt att den syns. Det är väl samma sak som gäller med dig, att känner man mig så ser man att jag är gravid, inte annars. Men vi lär bli stora i sinom tid;) haha
Enligt FL så är det 16januari men det lär vi veta mer exakt sen :)
Enligt FL blir det runt den 16januari, men det kommer vi att få reda på mer exakt sen. Ååh så roligt detta kommer att bli :D
Vädret har varit knepigt här med. Strålande sol och varmt hela dagen, tills för en stund sedan då vänder det på 2 sekunder och började åska och ösregna!
Hoppas allt är bra med dig!
Krams
Jätte fin du blev i håret:)
Ha en fin kväll du och mannen:)
Kram!
sv: Tack!
Ja, det känns verkligen helt underbart. Tålamodet börjar ta slut nu när det är så nära, haha.
Kram!
Haha det vet jag ju inte...vet ju inte hur det hade blivit om du gjort den :P
Tack
Jasså lappalt, det var ett nytt namn jag aldrig hört trots att man har norrlänning i blodet eftersom mamma är från Lycksele ;) Orkade inte stå o kladda så fläsket fick bli bredvid ist.
Redken är jättebra!
Jag började med All soft serien i vintras och mitt hår har aldrig mått bättre =)
Och så är det jättedrygt...jag köpte mina i februari och dom börjar ta slut typ nu.
Jättebra är det, jag har precis köpt det jag med =)
Å dom har jag funderat på länge! Du måste berätta om dom är bra sen :)
Ett annat bra ställe att handla är feelunique.com, fraktfritt dessutom :))
Ja jag kan verkligen rekommendera dig Redken.. allt hänger iof vad du är ute efter ,men jag har jobbat på Loreal Svergie och där har dom alla frisör produkter bland annat Redken och även andra som tex Loreal Professional och Kerastase... med flera.
Redken är bland dom bästa och exklusiva märkena.
För att läsa lite om tips och produkter, samt märken på frisörsaker så kan du alltid kika in på min sida, vilket du säkert sett förut om du brukar kolla in min sida.
http://missattitude.se/category/produkter/
Många kramra gumman
/Diana
Jag har köpt mina dermalogica produkter därifrån i 3 år. Alltid snabb lev, d gillar vi:)
Ha en bra dag.
Kram Kristina
Vad bra det går då..suck.. tack för tipset skulle jag skriva :)
Redken produkterna är de bästa på marknaden. Ska köpa de på våran resa, de ska tydligen vara skapligt mycket billigare i USA
Det är ännu billigare att beställa från USA, kostar 70-80 kr/flaska!
Ja de är jättebilliga från USA :)! Jag letade febrilt för att beställa därifrån först men de skicka inte till Sverige, fast sen upptäckte jag en grej jag kan dela med mig av =)
Jag använder alltid gratisservicen från viadress.com när jag handlar från USA eftersom att de ger dig en gratis virtuell adress i USA, så du kan handla från alla USAs försäljare och även USAs eBay, sedan kan Viadress vidarebefodra dina paket hem till dig.
Man kan registrera sig gratis på http://viadress.com , man får ett email med sin amerikanska adress direkt. Du kan även låta viadress köpa dina produkter åt dig utan någon provisionsavgift om försäljaren inte tar internationella kreditkort. Det är verkligen användbart! Spana in det: http://www.viadress.com


