MONDAY / NEW WEEK

G O D M O R G O N !

Här startade dagen vid halv 8 för mig och Elion och några minuter därefter var Fredrik på väg till jobbet. Vad ljust det blir tidigt ute nu, underbart! Med tanke på hur fort tiden går är det ju snart VÅÅÅR igen! Idag är planen att gå till apoteket för att handla alvedon till Elion så det finns hemma ifall han får feber eller ont imorgon efter sprutorna. Tvätta är ännu ett måste eftersom pyjamasarna är slut i Elions garderob... Han fick sova i en body inatt men det går ju lika bra det som tur var :-).

Hoppas ni får en bra start på nya veckan!




Kommentarer
Veronica skrev:

Mycket att göra! :)

Sv: Man måste ju få lyxa till det ibland! Dock gör jag det rätt ofta, jag älskar att bada skumbad. :P

Datum: 2010-02-08 Tid: 08:40:36
URL: http://veronicahogberg.blogg.se/
cecilia skrev:

Jag har oxå tänkt på de - att de blit ljust ute tidigare nu och att våren faktiskt snart är här.. LÄNGTAR! Tänk va härligt att kunna ta på sig vårskorna och vårjackan å ge sig ut på en promenad i vårsolen - underbart!

ha en bra dag, kram

Datum: 2010-02-08 Tid: 08:44:49
URL: http://cettcilias.blogg.se/
Marlene [mamma till ned] skrev:

Visst är det härligt att det blir ljusare och ljusare! :)
Ha en toppendag! Kram

Datum: 2010-02-08 Tid: 08:47:01
URL: http://marlees.blogg.se/
Nadja skrev:

Visst är de härligt att de börjar bli ljust, de gillas! =)

Datum: 2010-02-08 Tid: 09:10:25
URL: http://sweetladysoul.blogg.se/
Ida skrev:

Min Neo har ej fått tid till sprutor än...han blir 3 månader den 16 feb. Jag har en tid hos bvc den 18 feb men de e vanlig viktkoll. Får ta ett snacka med tanten ;) Gillar dock inte henne, tur att vi ska flytta så jag får bytat bvc! Lycka till imorron, det ska nog gå bra! Vi får vara starka för de smås skull :D

Ha en fin dag!
Kram

Datum: 2010-02-08 Tid: 09:17:10
URL: http://chilisnackan.blogg.se/babymom
Sophie skrev:

Hej vännen! Jag är så jävla arg. Har tagit kort på magen varje vecka sen plusset med mobilen (i brist på annat) och som av en slump har ALLA kort sen oktober raderats!Faaaaaan va arg jag blev när jag såg detta. Gaaaah! Hoppas du får en underbar dag, själv ska ja bege mig till jobbet nu! Kramar

Datum: 2010-02-08 Tid: 09:25:04
URL: http://mimmiesophie.blogg.se/
skrev:

Hej! Såg att du hade kommenterat på min blogg! Tack :) Haha så du hade också förhoppningar om hallonbladsteet under graviditeten.. Jag slutar inte hoppas! Blir ganska många koppar per dag!
Måste bara säga att bilden fårn ert bröllop längst upp på din blogg är den absolut finaste bröllopsbild jag någonsin har sett! Helt otrolig :)
Och din son är hur söt som helst! Ha det toppen!

Datum: 2010-02-08 Tid: 11:25:59
URL: http://bebismamma.blogg.se/

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

  • Blogg listad på Bloggtoppen.se
    Trackback