Godmorgon torsdag!

Ibland har man mer tid och ibland har man mindre.
Imorse var en sån där morgon då jag kunde göra allting i lugn och ro. Jag kunde till och med ta mig tid att göra inbakade flätor på Alice istället för att sätta upp håret i tofsar i vanlig ordning. Egentligen skulle jag göra utbakade flätor, vilket en kollega lärde mig nyligen, men av ren automatik gjorde jag som jag brukar istället.
Dagen startade riktigt bra för övrigt. Båda barnen vaknade utan att jag behövde väcka dem - och de hade båda sovit riktigt gott hela natten. De märktes så väl att de var utvilade! De var glada, pigga och ovanligt samarbetsvilliga. De ville klä på sig själva, borsta tänderna och ja, allting bara flöt på. Det var inget gnäll om någonting alls! Fler såna här mornar, tack!
Kommentarer
Postat av: sara - Glitterögon
Vad fint det blev. Önskar jag också kunde fläta inbakade...
Postat av: Emma ~ Crazyangel [mamma till Milton] - Tävling:GRAVIDBOLA
Jag som normalt hade en väldigt sammarbetsvillig son på morgonen, fck väcka milton 1 timme tidigare idag och han va seg och motig :P haha.
har ni bestämt er om vaccinet än?
Postat av: Linnéa Robertsdotter
Vilka fina flätor :) Önskar dom blev lika fina när man gör såna på sig själv :)
Ha en bra dag! Kram
Postat av: rebecca
Postat av: Supermom
Så fin hon är i flätor din lilla Alice! Måste bara berätta (igen, tror jag gjort det förut också) att mina småttingar älskar att titta på bilder och att jag läser för dem om Alice och Antonio. Det är ganska kul för min lille brukar peka på bilderna och tro att det är han och syrran på dem.
Postat av: ina-bina
Åh, såna där mornar är lyx som håller i sig hela dagen! :)
Fina flätor, för övrigt! Jag får dom aldrig så fina :P
Trackback

