Kort inlägg

Wilma är här nu, hämtade henne i västerhaninge. På tåget hem satt hon och sjöng hela vägen, hon ville även att jag skulle filma henne, så gjorde det med min mobilkamera. Tänkte lägga upp det lite senare, får hoppas att man ser och hör någonting iallafall. Wilma tyckte det var jättekul att se på den videon efter och satt och kollade om och om igen.

Nu har vi laddat inför fredagsmys och ska se på idol. Jag är inte så insatt, tittar bara lite då och då, men vissa är jätteduktiga. Wilma lär somna efter för hon pratar om att hon är trött och sen säger hon att hon är en liten bebis och låtsas gråta.

Föresten så har jag en rätt så stor grej på g med MTV, ni får hålla utkik om ni vill veta mer;) Ska på möte med dom på måndag. Kommer nog bli superbra och kul.

Kommentarer
Sandra B säger:

Asså tjejen du är verkligen en person som jag ser nästan som en förebild, du kan vara kvar med en kille som har varit otrogen med två tjejer som han jobbade med, så sjukt hemskt mot dig. Så sjukt strongt av dig efter att han legat runt med dem ett tag att kunna ta tillbaka honom, de e verkligen bevis på att man kan förlåta, så skönt att det finns sådana människor, jag går själv genom en otrohet, min kille va otrogen mot mig, sjukt svårt. Men då brukar jag ibland tänka på att du klarade av att han har legat med två av sina kollegor, klarar du klarar jag:) Tack för att du delade med dig av dina erfarenheter, även om de va hemska, du får oss andra at tinse att det finns hopp.

Önskar dig det bästa

Sandra B

Du e så sjukt strong och jag kan verkligen se en bit av mig själv i dig:)

Datum: 2009-11-13 Kl: 23:48:06
Louise säger:

Halkade mest in på din blogg, varit här inne några gånger tidigare. Vart är det som Wilma bor när hon inte bor hos dig då?

Nästan enklast om du svarar på min blogg, kommer säkert glömma att kolla här efter svar. :o

/Wizy

Datum: 2009-11-14 Kl: 14:36:55
URL: http://www.wizy.bloggsida.se/
säger:

du ska säkert blogga hos dom eller?

Datum: 2009-11-14 Kl: 18:54:21
Andrea säger:

Spännande!

Datum: 2009-11-14 Kl: 18:56:14
Ida säger:

mtv då måste det vara stort:P

Datum: 2009-11-15 Kl: 09:37:44

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress:

URL:

Kommentar:

Trackback
Trackback-URL för detta inlägg: