Sök på innehåll hos Allt för föraldrar

10 dagar

Skrivet av Karro med Robin 021003 & bf 041211
övertid i dag...trodde faktiskt att jag iaf skulle haft bebis här innan helgen (som varit) men icke sa nicke, på kvällarna har jag förvärkar men inget händer :( blir så trött på dom att jag försöker ignorera dom för att inte bli besviken...just nu känns det tveksamt att bebis ska hinna komma innan jul, men jag har inte riktigt tappat hoppet än :)

Kram på er
Svar på tråden: 10 dagar

:) näää tappa inte hoppet ännu...

Skrivet av  Johanna m William & Tindra+bf18/12( +3)
helt plötsligt så händer det :P

Kramisar
 

*S*

Skrivet av  Karro med Robin 021003 & bf 041211
känns som om det är större chans att vinna på en trisslott just nu *ler*

Kram
 

mmmm.....

Skrivet av  Johanna m William & Tindra+bf18/12( +3)
jag vet hur du känner dig .....ändå har jag inte gått över lika länge änn !!!

Kram
 

Kram på DIG! (imt)

Skrivet av  Madde m Alexander & lillhjärtat BF 26/12
....
 

Stor kram!

Skrivet av  Leeandra bf 23/12 *39+5*
Nu får väl ändå den där lillungen ta och titta ut, den kan ju inte ligga därinne hur länge som helst!
*Uppmaning till bebis: din mamma är trött på att bära runt dig i magen, hon vill bära dig i famnen istället, så se till att komma ut NU!*
 

Ut och gå!

Skrivet av  Anna+Ebba 0210+Frida 17/12
Kanske hjälper det. När jag hade gått över 10 dagar var jag ut och gick 3 promenader den dagen (fast jag egentligen inte orkade) och vid midnatt var lill tjejen född. Kanske bara en slump men värt ett försök!
Håller tummarn att nåt ska hända för dig snart!
Kram!